Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chevers Sraz 2007, závody Zlín

18. 7. 2007

Chevers Sraz
Rok uběhl jako voda a my se opět vydali na daleký výlet do Carrerky rodiště. Loni jsme místo vlastního srazu coursingovali, ale letos jsme se rozhodli zúčastnit celého dne.
Bohužel předpověd počasí nelhala a tak se teplota i ve stínu šplhala vysoko nad 30 stupnů. Ale řeka je poměrně blízko, tak všichni přežili.
Začalo se známou vypečenou soutěží, poznej svého kokona. Se zavázanýma očima měl člověk poznat pouze hmatem a to pouze na hlavu svého psa. Naštěstí jsem se nemohla zúčastnit, protože Carrera se s páníčkem cachtala v řece, naprosto ale nechápu, že 99% páníčků svého psa poznalo. Teda až na pani fotografku z Lípy:)
Další soutěž jsem přenechala páníčkovi, hod frolíkem by nedopadl dobře a zadařilo se. 4 úspěšné pokusy z 5ti, všech pět se nikomu nezadařilo.
Další disciplína spočívala v projetí krátké dráhy kolečkem se psem na palubě:) Carrera chvíli disciplínu pozorovala, hned pochopila o co jde a tak sama nastoupila, zalehla a držela se:) Ale až třetí čas, páč v sandálích se mi blbě běhá s kolečkem:)
Po té následovala opět házecí disciplína - hračky v kýblu. Kýbl byl nesportovně daleko a ještě maličký:) V této disciplíně jsme tedy nijak neexcelovaly.
Následovalo hromadné focení a pak již očekáváný agility trénink, trať postavila naše slavná závodnice tetka Ann. Carrera reagovala a hlavně neshazovala, takže jsem na nedělní závody hledila s nadějí:)

Za fotečky děkujeme Janě Lejskové a Nikol Hanačíkové. Více viz galerie.
Obrazek
Závody Zlín
Druhý den po perné noci v penzionu Jezerka (proč neni dovoleno střílet ožraly???) jsme vyrazili opět směr cvičák. Postavili náš luxusní rybářský deštník a už jsem obhlížela první trať. Závody byly rozděleny tak, že dopoledne běhali large a odpoledne small, zkoušky byly samo dohromady. Dopoledne jsem si tedy užívala pouze s Kari. Jumping nebyl nijak obtížný, obsahoval ale pro nás velmi těžký náběh do slalomu. Když Kari bez zaváhání naběhla, zmocnilo se mě opět známé kochání:) Disk přišel o dvě překážky dál, ale jinak jenom jedna tyčka a to ještě z části moje. Následoval běh agility. Kari krásné zony, bohužel jedno odmítnutí a ještě veliká časová ztráta, ale pro mě byl zázrak ten, že ani jedna shozená tyčka:)
Pak už se stavěly dvojkové zkoušky. Těsně před během jsem šla Kari ještě vyvenčit a Kari se trefila tapkou přímo na vosu... začla skákat po třech. Jenže když viděla překážky, na kulhání samo zapomněla... tak jsem tedy na trať vyrazila ale chyba. Kari vůbec nevnímala a vůbec celý error:) Po zastavení odešla z parkuru po třech, no vypadala jsem za tyrana, ale do dvou hodin na žihadlo zapomněla a lítala normálně, holt už žádný large běh nebyl. Takže nastoupili medíci a smolíci:)
Vyrazila jsem na obhlídku trojkové zkoušky, celkem jednoduchá trať s jedinou menší pastí a to klasicky obmotaný tunel kolem áčka. Past ovšem nebyla pro Baldrica ale pro mě. Při couvání abych vytáhla Baldrica z tunelu jsem šlápla do nějaké díry a zvrkla si kotník. Naštěstí už zbývala jen jediná překážka do cíle, kam Baldric doběhl sám a tak jsem se mohla odbelhat z parkuru. Za pár minut jsem o kotníku nevěděla a tak vzhůru na další běhy, zázrak se konal, ačkoli na parkuru musela být teplota přes 40 stupnů, Baldric dal tři čisté běhy za sebou a vůbec je dokonalý:) Čekali jsme tedy na vyhlášení, Baldric se vysoukal na bednu 3x a tak všichni trochu koukali:)
Nejvíc jsem ovšem koukala já o pár hodin později, kdy se již kotník nevešel do boty a nedalo se na nohu šlápnout. Zvláštní:)
Ještě naše výsledky:
Baldric:
SA3: 1. místo
Agility: 2. místo
Jumping: 3. místo

Carrera:
LA2, Jumping: DIS
Agility: 11. místo

Takže super dva dny u našich přátel na východě a hurá na další závody:)

 

Náhledy fotografií ze složky Chevers Sraz 2007